Toimarihaku / Guild Officials Recruitment

Toimihenkilöhaussa valittavat toimihenkilöt vuodelle 2022 / Guild Officials for 2022 chosen in Officials Recruitment:

● Opintotoimikunta / Study Committee:
○ Biomass Refining
○ Fibre and Polymer Engineering
○ Industrial Energy Solutions and Sustainability
○ 2 x Kemian tekniikka / 2 x Bachelor’s Programme

● PUUharyhmä (Apu-IE / Assistant Hosts and Hostesses)

● Kuumahionta-apuri / Annual ball helper

● Urheilumestari / Sports Master

● Lukkari / Song Leader

● Lukkarivaari / Older Song Leader

● Arkistonhoitaja / Archivers

● TEK-kiltayhdyshenkilö / TEK Contact Person

● Ulkomaan kirjeenvaihtaja / Corresponder

● WWW-velhot
○ WWW-infovelho
○ WWW-somevelho

● Kultturimestari / Culture Master

● Kiltismestari / Guild Room Master

● Siantappaja

● Oma Toimarivirka / Own Choice

Tehtäväkuvaukset löytyy täältä. / The job descriptions can be found here.

Jos haet moneen virkaan, ystävällisesti täytä lomake uudestaan. / If you are applying for more than one position, please fill the form seperately.

Ilmoittautuminen aukeaa 6.12. klo 14:00 ja sulkeutuu 31.12. klo 23:59 // The signup starts 6.12. at 14:00 and closes 31.12. at 23:59.

Opintotoimikunta / Study Committee

Tehtävä / Job
Nimi / Name
Opintotoimikunta: Biomass Refining
Henrik Lindberg
Opintotoimikunta: Biomass Refining
Henri Heikkilä
Opintotoimikunta: Kemian tekniikka / Bachelor’s Programme
Elno Eskelinen
Opintotoimikunta: Fibre and Polymer Engineering
Helena Sivula

PUUharyhmä (Apu-IE / Assistant Hosts and Hostesses)

Tehtävä / Job
Nimi / Name
PUUharyhmä (Apu-IE / Assistant Hosts and Hostesses)
Arttu Saikkonen
PUUharyhmä (Apu-IE / Assistant Hosts and Hostesses)
Boyan Song
PUUharyhmä (Apu-IE / Assistant Hosts and Hostesses)
Niilo Virri
PUUharyhmä (Apu-IE / Assistant Hosts and Hostesses)
Oskari Honka
PUUharyhmä (Apu-IE / Assistant Hosts and Hostesses)
Elmo Eskelinen
PUUharyhmä (Apu-IE / Assistant Hosts and Hostesses)
Tessa Finnholm
PUUharyhmä (Apu-IE / Assistant Hosts and Hostesses)
Helena Sivula
PUUharyhmä (Apu-IE / Assistant Hosts and Hostesses)
Virva Brax
PUUharyhmä (Apu-IE / Assistant Hosts and Hostesses)
Joona Pekkanen
PUUharyhmä (Apu-IE / Assistant Hosts and Hostesses)
Juho Talsta
PUUharyhmä (Apu-IE / Assistant Hosts and Hostesses)
Matti Viitanen
PUUharyhmä (Apu-IE / Assistant Hosts and Hostesses)
Vilma Martti
PUUharyhmä (Apu-IE / Assistant Hosts and Hostesses)
Reetta Penttinen
PUUharyhmä (Apu-IE / Assistant Hosts and Hostesses)
Jussi Oikkonen
PUUharyhmä (Apu-IE / Assistant Hosts and Hostesses)
Tinja Aromaa

Kuumahionta-apuri / Annual ball helper

Tehtävä / Job
Nimi / Name
Kuumahionta-apuri / Annual ball helper
Otso Luotonen
Kuumahionta-apuri / Annual ball helper
Henrik Lindberg
Kuumahionta-apuri / Annual ball helper
Hertta Seppälä
Kuumahionta-apuri / Annual ball helper
Anna Silfverberg
Kuumahionta-apuri / Annual ball helper
Helena Sivula

Urheilumestari / Sports Master

Tehtävä / Job
Nimi / Name
Urheilumestari / Sports Master
Helena Sivula
Urheilumestari / Sports Master
Jussi Oikkonen

Lukkari / Song Leader

Tehtävä / Job
Nimi / Name
Lukkari / Song Leader
Veikka Wiksten
Lukkari / Song Leader
Otso Luotonen
Lukkari / Song Leader
Juho Hentman
Lukkari / Song Leader
Otto
Lukkari / Song Leader
Tinja
Lukkari / Song Leader
Leevi Kosonen
Lukkari / Song Leader
Reetta Penttinen
Lukkari / Song Leader
Jussi Oikkonen
Lukkari / Song Leader
Helena Sivula

Lukkarivaari / Older Song Leader

Tehtävä / Job
Nimi / Name
Lukkarivaari / Older Song Leader
Henrik Lindberg
Lukkarivaari / Older Song Leader
Topias Kilpinen

Arkistonhoitaja / Archivers

Tehtävä / Job
Nimi / Name

TEK-kiltayhdyshenkilö / TEK Contact Person

Tehtävä / Job
Nimi / Name
TEK-kiltayhdyshenkilö / TEK Contact Person
Anna Silfverberg

Ulkomaan kirjeenvaihtaja / Corresponder

Tehtävä / Job
Nimi / Name
Ulkomaan kirjeenvaihtaja / Corresponder
Otto

WWW-velhot

Tehtävä / Job
Nimi / Name
WWW-velhot
Nelli Kaskirinne
WWW-infovelho
Nelli Kaskirinne
WWW-somevelho
Nelli Kaskirinne
WWW-velhot
Henrik Lindberg
WWW-somevelho
Tinja Aromaa
WWW-infovelho
Tinja Aromaa
WWW-velhot
Tinja Aromaa
WWW-velhot
Helena Sivula

Kulttuurimestari / Culture Master

Tehtävä / Job
Nimi / Name
Kulttuurimestari / Culture Master
Henrik Lindberg

Kiltismestari / Guild Room Master

Tehtävä / Job
Nimi / Name
Kiltismestari / Guild Room Master
Otso Luotonen
Kiltismestari / Guild Room Master
Jussi Oikkonen

Siantappaja

Tehtävä / Job
Nimi / Name
Siantappaja
Topias Kilpinen

Oma Toimarivirka / Own Choice

Tehtävä / Job
Nimi / Name
Mikä / What
Oma Toimarivirka / Own Choice
Henrik Lindberg
Kehitysjäbä
Oma Toimarivirka / Own Choice
Otso Luotonen
Yhdenvertaisuusvastaava
Oma Toimarivirka / Own Choice
Reetta Penttinen
Yhdenvertaisuusvastaava