Raati ja toimihenkilöt


RAATI

Puun­­ja­los­ta­ja­­kil­lan toi­min­­taa joh­taa sen raa­ti. Raa­ti koos­tuu vuo­sit­­tai­­sis­sa vaa­leis­sa va­li­­tuis­ta kil­lan jä­se­nis­tä. Ko­ko PJK:n raa­din ta­voit­taa säh­kö­­pos­ti­­o­soit­­tees­ta: pjk (аt) list.ayy.fi.

PUUNJALOSTAJAKILLAN RAATI 2022

Helena Sivula, pu­heen­joh­ta­ja
+358 50 917 3723
helena.sivula (at) aalto.fi

Virva Brax, tiedottaja
+358 45 123 0602
virva.brax (at) aalto.fi

Viti Hirvenoja, isäntä
+358 45 138 3870
viti.hirvenoja (at) aalto.fi

Hanno Mikkola, kansainvälisyys- ja maisterivastaava
+358 40 182 7477
hanno.mikkola (at) aalto.fi

Essi Räisänen, rahastonhoitaja
+358 44 273 4191
essi.a.raisanen (at) aalto.fi

Oskari Virolainen, excursiomestari
+358 40 037 5233
oskari.virolainen (at) aalto.fi

Nelli Kaskirinne, emäntä
+358 50 302 0700
nelli.kaskirinne (at) aalto.fi

Ilmari Hieta, opintovastaava
+358 40 070 2656
ilmari.hieta (at) aalto.fi



TOIMIHENKILÖT

Raa­din o­hel­la toi­mi­­hen­­ki­löt ovat kil­lan toi­min­­nas­sa vah­vas­ti mu­ka­na. Al­la on vuo­den 2022 toi­mi­­hen­ki­löt.

PUUNJALOSTAJAKILLAN TOIMIHENKILÖT 2022

Vanhempi ulkovastaava: Essi Räisänen

Toi­min­nan­tar­kas­ta­jat: Henrik Lindberg, Anna Silfverberg

Va­ra­toi­min­nan­tar­kas­ta­jat: Onni Poikkeus, Tinja Aromaa

Juo­puun pää­toi­mit­ta­ja: Reetta Penttinen

Kut­si: Henrik Lindberg

Yhdenvertaisuusvastaava: Otso Luotonen, Reetta Penttinen

Ur­hei­lu­mes­tari: Helena Sivula, Jussi Oikkonen, Henri Olander

Luk­ka­rit: Veikka Wiksten, Otso Luotonen, Juho Hentman, Otto Uusipaikka, Tinja Aromaa, Leevi Kosonen, Reetta Penttinen, Jussi Oikkonen, Helena Sivula

Lukkarivaari: Henrik Lindberg, Topias Kilpinen

PUUharyhmä (Apu-IE): Arttu Saikkonen, Boyan Song, Niilo Virri, Oskari Honka, Elmo Eskelinen, Tessa Finnholm, Helena Sivula, Virva Brax, Joona Pekkanen, Juho Talsta, Matti Viitanen, Vilma Martti, Reetta Penttinen, Jussi Oikkonen, Tinja Aromaa, Maija Filippovits, Sebastian Nikolov

Kuumahionta-apuri: Otso Luotonen, Henrik Lindberg, Hertta Seppälä, Anna Silfverberg

Ar­kis­ton­hoi­ta­ja: Henri Heikkilä

WWW-vel­ho: Nelli Kaskirinne, Henrik Lindberg, Tinja Aromaa, Helena Sivula

WWW-somevelho: Nelli Kaskirinne, Tinja Aromaa

WWW-infovelho: Nelli Kaskirinne, Tinja Aromaa

TEK-kil­ta­yh­dys­hen­ki­lö: Anna Silfverberg

Ulkomaan kirjeenvaihtaja: Otto Uusipaikka

Kiltismestari: Otso Luotonen, Jussi Oikkonen

Siantappaja: Topias Kilpinen

Kulttuurimestari: Henrik Lindberg

Kehitysjäbä: Henrik Lindberg

OPINTOTOIMIKUNTA

Biomass Refining: Henri Heikkilä

Fibre and Polymer Engineering: Helena Sivula

Industrial Energy Solutions and Sustainability: Afrida Kabir

Kemian tekniikka / Bachelor’s Programme: Elmo Eskelinen