Raati ja toi­mi­hen­ki­löt

RAATI

Puun­­ja­los­ta­ja­­kil­lan toi­min­­taa joh­taa sen raa­ti. Raa­ti koos­tuu vuo­sit­­tai­­sis­sa vaa­leis­sa va­li­­tuis­ta kil­lan jä­se­nis­tä. Ko­ko PJK:n raa­din ta­voit­taa säh­kö­­pos­ti­­o­soit­­tees­ta: pjk (аt) list.ayy.fi.

PUUNJALOSTAJAKILLAN RAATI 2021

Henrik Lindberg, pu­heen­joh­ta­ja
+358 50 431 5109
henrik.c.lindberg (at) aalto.fi

Tinja Aromaa, tiedottaja
+358 41 317 2641
tinja.aromaa (at) aalto.fi

Onni Poikkeus, isäntä
+358 40 938 0720
onni.poikkeus (at) aalto.fi

Essi Räisänen, ulkovastaava
+358 44 273 4191
essi.a.raisanen (at) aalto.fi

Anna Silfverberg, rahastonhoitaja
+358 50 559 7510
anna.silfverberg (at) aalto.fi

Helena Sivula, excursiomestari
+358 50 917 3723
helena.sivula (at) aalto.fi

Virva Brax, emäntä
+358 45 123 0602
virva.brax (at) aalto.fi

Reetta Penttinen, opintovastaava
+358 50 495 9899
hanna.penttinen (at) aalto.fi

TOIMIHENKILÖT

Raa­din o­hel­la toi­mi­­hen­­ki­löt ovat kil­lan toi­min­­nas­sa vah­vas­ti mu­ka­na. Al­la on vuo­den 2021 toi­mi­­hen­ki­löt.

PUUNJALOSTAJAKILLAN TOIMIHENKILÖT 2021

Vanhempi ulkovastaava: Virpi Saranpää

Toi­min­nan­tar­kas­ta­jat: Topias Kilpinen ja Oskari Hellman

Va­ra­toi­min­nan­tar­kas­ta­jat: Juho Ouli ja Riikka Hammar

Juo­puun pää­toi­mit­ta­ja: Juho Ouli

Kut­si: Topias Kilpinen

Ur­hei­lu­mes­tari: Ilmari Hieta

Luk­ka­rit: Jänis Järvilehto, Helena Sivula, Henrik Lindberg, Otto Uusipaikka ja Onni Poikkeus

Lukkarivaari: Topias Kilpinen

Apu-IE: Siiri Aaltola, Tessa Alhonen, Jänis Järvilehto, Janina Mellanen, Teemu Vuorela, Maija Filippovits, Iines Toivanen, Viti Hirvenoja, Erno Westerholm, Helena Sivula ja Juho Ouli

Ar­kis­ton­hoi­ta­ja: Riikka Hammar

WWW-vel­ho: Riikka Hammar ja Henrik Lindberg

WWW-somevelho: Viti Hirvenoja

Tek-kil­ta­yh­dys­hen­ki­lö: Anna Silfverberg

Ulkomaan kirjeenvaihtaja: –

Kiltismestari: Virpi Saranpää

Siantappaja: Owain Dawson

Kulttuurimestari: Henrik Lindberg

Puunlöytäjä: Viti Hirvenoja

OPINTOTOIMIKUNTA

Biomass Refining: Anna Silfverberg

Fibre and Polymer Engineering: Helena Sivula

Industrial Energy Solutions and Sustainability: Minerva Huovari

Kemian tekniikka / Bachelor’s Programme: Hanna-Reetta Penttinen (kevät 2021) ja Tinja Aromaa (syksy 2021)